کندانسور صفحه ای

کندانسور صفحه ای

کندانسور صفحه ای چیست؟

کندانسور صفحه ای به عنوان مبدل حرارتی کندانسور یا کندانسور نوع صفحه ای نیز شناخته می شود. این یک کندانسور است که برای تراکم بخار بر اساس سیستم تبخیر یا تقطیر در شرایط خلاء توسعه می یابد. این بر اساس تکنیک نیمه جوش است و از یک دسته صفحه مخصوص و واشر تشکیل می شود. محیط خنک کننده در یک کانال با یک واشر گرم می شود و بخار در کانال جوش داده شده متراکم می شود. بخار دارای یک ورودی بزرگ و یک خروجی میعانات کوچک است.

کندانسور صفحه ای عمدتاً همراه با یک اواپراتور صفحه ای به عنوان چگالش بخار در سیستم تبخیر یا تقطیر استفاده می شود. برای مثال، تراکم بخار در سیستم تبخیر شربت 3 اثر، چگالش بخار در سیستم تبخیر آب میوه 3 اثر، و متراکم شدن بخار در سیستم تبخیر چند اثره غلظت اتانول در صنعت اتانول، کندانسورهای بخار تابه ای در پالایشگاه های شکر و به عنوان کندانسورهای توربین در نیروگاه های کوچک.

به دلیل اثر تبادل حرارتی بالا، هزینه ورودی کم و عملیات تعمیر و نگهداری راحت، در موارد تراکم بیشتر استفاده می شود. به عنوان جایگزینی برای کندانسورهای پوسته و لوله غیرمستقیم حجیم ایده آل است. علاوه بر این، زمانی که بازیابی میعانات هدف است و زمانی که محدودیت فضا وجود دارد، برای کندانسورهای مستقیم نیز کاربرد دارد. می توان آن را با یا بدون خنک کننده فرعی میعانات طراحی کرد. غیر میعانات از لوله خروجی میعانات خارج شده و به سیستم خلاء هدایت می شود.

کندانسور صفحه ای چگونه کار می کند؟

همانند مبدل حرارتی صفحه نیمه جوشی، آب بندی بین صفحات روی کندانسور به طور متناوب بین جوش های لیزری و واشرها انجام می شود. دارای یک پیکربندی سوراخ سوراخ منحصر به فرد است که به طور خاص برای تراکم خلاء طراحی شده است. بخار در کانال جوش داده شده متراکم می شود و آب خنک کننده از کانال واشر عبور می کند.

اندازه شکاف کانال با شکاف بزرگتر در سمت بخار و شکاف کوچکتر در سمت آب خنک کننده نامتقارن است. نتیجه افت فشار بسیار کم در سمت بخار و سرعت و تلاطم بالا در سمت آب خنک کننده است. اینها با هم، کارایی انتقال حرارت را به حداکثر می‌رسانند و رسوب را به حداقل می‌رسانند.

کندانسورهای صفحه ای برای بازرسی و تمیز کردن مکانیکی با برداشتن پیچ های سفت کننده و عقب انداختن صفحه فشار به راحتی قابل دسترسی هستند. با افزودن یا برداشتن صفحات، کندانسور صفحه ای را می توان تغییر داد تا با تغییرات در شرایط فرآیند مقابله کند که با مبدل حرارتی پوسته و لوله امکان پذیر نیست.

ساختار کندانسور صفحه ای

– آب بندی واشر واشر بدون چسب
– طراحی قاب آویزان

مزایای کندانسور صفحه ای

– پیکربندی دریچه: به ویژه برای به افزایش حداکثری تراکم خلاء طراحی می شوند.

– اندازه های مختلف شکاف کانال از دو رسانه جانبی: افت فشار کمتر، سرعت و تلاطم بالاتری را امکان پذیر می کند. بنابراین راندمان انتقال حرارت را به حداکثر می رساند و رسوب را به حداقل می رساند.

– ساختار جوش داده شده فشرده: هزینه تجهیزات کمتر و تعمیر و نگهداری آسان تر.

– نصب آسان: مجهز به سیستم قاب با طراحی خوب، نصب نیازی به ابزارهای سنگین ندارد، فقط یک آچار سبک مخصوص کافی است.

– قابل اعتماد: ما به شدت از بالاترین استانداردهای کیفیت و ایمنی پیروی می کنیم و اطمینان می دهیم که همه محصولات ما الزامات دقیق گواهینامه های GRG، FDA و SGS را برآورده می کنند.

در این مقاله سعی کردیم که به معرفی اجمالی و قابل قبولی از کندانسور صفحه ای بپردازیم. شما می توانید برای خرید انواع مبدل ها حرارتی از جمله مبدل حرارتی پوسته و لوله، مبدل حرارتی صفحه ای، مبدل حرارتی هوا خنک و…. با متخصصین ما در شرکت یاران قطعه توس خراسان (یارا مبدل) تماس حاصل فرمایید.

ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.