مبدل های حرارتی در پاستوریزاسیون لبنیات

مبدل های حرارتی در پاستوریزاسیون لبنیات

از شیر و ماست تا پنیر و بستنی، پاستوریزاسیون یک مرحله ضروری برای تولید محصولات لبنی ایمن و قابل مصرف است.

فرآیند پاستوریزاسیون چگونه کار می کند؟ و چگونه مبدل حرارتی برای انجام پاستوریزاسیون کار می کند؟ بیایید از ابتدا شروع کنیم.

پاستوریزاسیون چیست؟

به زبان ساده، پاستوریزه کردن لبنیات برای کاهش پاتوژن های بالقوه مضر است. این عمل برای کمک به ایمن نگه داشتن محصولات لبنی برای مصرف و افزایش عمر مفید استفاده می شود. امروزه پاستوریزاسیون یک فرآیند ضروری استاندارد است.

لبنیات غیر پاستوریزه می تواند حاوی باکتری های مضر باشد که می تواند منجر به بیماری های جدی شود. فرآیند پاستوریزاسیون، محصولات لبنی را برای مدت زمان معینی تا دمای خاصی گرم می کند که حضور باکتری های مضر را کاهش می دهد.

نحوه پاستوریزه کردن شیر

گرم کردن محصول شما یک مرحله مهم – و احتمالا مهمترین – مرحله در فرآیند تولید لبنیات است. رساندن یک محصول به دمای مناسب برای از بین بردن باکتری های بد (همانطور که در قانون شیر پاستوریزه نشان داده شده است) در نهایت شما را برای موفقیت در پایین دست آماده می کند. در واقع، اگر یک محصول برای مدت زمان مناسب به دمای مناسب دست پیدا نکند، ارزش کل یک روز محصول ممکن است هدر رود.

یک کارخانه لبنی ممکن است تصمیم بگیرد که محصول خود را از طریق مبدل حرارتی با دمای بالاتر در مدت زمان کوتاه تری اجرا کند. همچنین ممکن است تصمیم بگیرد که محصول خود را در دمای پایین تر برای مدت زمان طولانی تری اجرا کند. برخی از کارخانه ها حتی ممکن است محصولات خود را در خمره پاستوریزه کنند.

پاستوریزاسیون در دمای بالا و کوتاه مدت چیست؟

پاستوریزاسیون با دمای بالا و کوتاه مدت (High-temperature, short-time (HTST)) دقیقاً همان چیزی است که در لغت می گوید. با استفاده از یک مبدل حرارتی، محصول به طور مداوم در صفحات مبدل حرارتی صفحه ای جریان می یابد. پس از این، دمای محصول را حداقل تا 161 درجه فارنهایت افزایش می دهد. محصول تا دمای مورد نظر گرم می شود. سپس برای مدت زمان مشخصی در آنجا نگهداری می شود و پس از آن به سرعت سرد می شود.

یک فرآیند HTST کمک می کند تا یک محصول بدون تغییر ارزش غذایی یا ویژگی های حسی آن برای مصرف ایمن شود. شیری که برای فرآوری بیشتر استفاده می شود معمولاً از طریق فرآیند HTST می گذرد.

پاستوریزاسیون در دمای فوق العاده بالا چیست؟

پاستوریزاسیون با دمای فوق العاده بالا (Ultra-high temperature(UHT)) که به نام فوق پاستوریزه یا عملیات فوق حرارتی شناخته می شود، زمانی است که کارخانه ، شیر یا خامه را در دمای بالا برای مدت کوتاهی گرم می کند تا باکتری ها را از بین ببرد. این فرآیند اغلب باکتری‌های بیشتری را نسبت به پاستوریزه کردن سنتی از بین می‌برد، که به شرکت‌های لبنی کمک می‌کند عمر مفید را طولانی‌تر کنند (یا حتی محصولاتی با ثبات در قفسه ایجاد کنند). اکثر شیرهایی که امروزه در فروشگاه ها به فروش می رسند در طول تولید خود تحت UHT قرار می گیرند.

برخی از محصولات لبنی که تحت UHT قرار می گیرند را می توان بدون یخچال در جعبه های لمینت پنج لایه استریل یا قوطی های فلزی نگهداری کرد. این محصولات UHT از شش ماه تا یک سال ماندگاری دارند.

ساخت مبدل های حرارتی سفارشی برای کارخانه های لبنی

یاران قطعه توس خراسان(یارا مبدل)  با بسیاری از کارخانه های لبنی کار می کند تا به آنها کمک کند تا فرآیند پاستوریزاسیون خود را بهینه کنند.

به عنوان مثال، ما با چندین کارخانه بزرگ ماست یونانی در سراسر کشور رابطه مستمری داریم. این کارخانه ها به فرآیندهای منحصر به فردی نیاز دارند که برای محصولات منحصر به فرد آنها بهینه می شود.

ما در کنار هم کار می کنیم تا تجهیزات خاصی را ایجاد کنیم که برای بهینه سازی کارایی و پاسخگویی به تقاضاهای حجم بالا طراحی می شود. و هنگامی که این کارخانه‌ها محصول خود را تغییر می‌دهند یا با مشکلات تولید مواجه می‌شوند، ما در آنجا هستیم تا به انجام تنظیمات و تعمیرات کمک کنیم تا حجم تولید ثابت بماند و زمان از کار افتادن به حداقل برسد.

آنچه با مبدل های حرارتی یارا مبدل بدست می آورید

مبدل‌های حرارتی YGT(یاران قطعه توس خراسان) به گونه‌ای طراحی شده‌اند که اطمینان حاصل کنند که انتقال حرارت تا حد ممکن سازگار و کارآمد است. ما تجهیزات خود را طوری طراحی می کنیم که نه تنها دمای تعیین شده محصول شما را برآورده کند، بلکه انتظارات شما را برآورده کرده و زمان خرابی را کاهش می دهد.

به عنوان مثال، اگر نیاز دارید که مبدل حرارتی خود 20 ساعت کار کند و می خواهید 4 ساعت را برای تمیز کردن وقت بگذارید، ما می توانیم تجهیزات شما را طوری طراحی کنیم که این امر به واقعیت تبدیل شود. هر آنچه را که می خواهید تولید کنید، یا هر طور که می خواهید خط تولید خود را بهینه کنید، ما می توانیم جزئیات آن را انجام دهیم تا آن را ممکن کنیم.

ما از طراحی و ساخت مبدل های حرارتی فراتر می رویم تا مطمئن شویم که تجهیزات شما در سطح بهینه کار می کنند. چه در حال تغییر محصولات باشید، چه در حال توسعه و نیاز به مبدل حرارتی کاملاً جدید، ما می توانیم کمک کنیم.

برای بهینه سازی فرآیند پاستوریزاسیون خود آماده اید؟ ما می توانیم مبدل حرارتی شما اعم از مبدل حرارتی پوسته و لولهمبدل حرارتی صفحه ای و…. را بررسی کنیم، قطعات را تعویض کنیم، یا به شما کمک کنیم تا مزایا و معایب یک مبدل حرارتی جدید را برای کارخانه خود بسنجید. پس وقت آن است که با مهندسین ما در تماس باشید.

ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.