مبدل حرارتی صفحه ای چند بخشی

مبدل حرارتی صفحه ای چند بخشی

مبدل حرارتی صفحه ای چندبخشی چیست؟

می توان گفت مبدل حرارتی صفحه ای چند بخشی نیز نوعی مبدل حرارتی صفحه واشر است. مبدل حرارتی صفحه ای چند بخش را می توان برای گرم کردن و خنک کردن دو یا چند رسانه استفاده کرد که معمولاً توسط یک پارتیشن میانی برش داده می شود و می تواند به دو، سه یا چهار بخش و غیره ساخته شود. صفحه پارتیشن میانی دارای سوراخ های اتصال برای عبور است. معمولا متریال پارتیشن میانی 304 یا 316 است.

چگونه یک مبدل حرارتی صفحه ای چند بخش کار می کند؟

در این مبدل، مجموعه های متعددی از صفحات در بخش های مختلف چیده شده اند که امکان انعطاف پذیری و کنترل بیشتر بر فرآیند انتقال حرارت را فراهم می کند. هر بخش را می توان برای بهینه سازی انتقال حرارت برای یک کاربرد خاص یا برای تطبیق نرخ جریان و دماهای مختلف طراحی کرد.

مبدل‌های حرارتی صفحه‌ای چند بخش معمولاً در انواع کاربردهای صنعتی و تجاری از جمله سیستم‌های گرمایش و سرمایش، پردازش شیمیایی و فرآوری مواد غذایی استفاده می‌شوند. آنها بسیار کارآمد و جمع و جور هستند، و آنها را به یک انتخاب محبوب برای برنامه هایی تبدیل می کند که در آن فضا محدود است یا در آنجا بهره وری انرژی در اولویت قرار دارد.

ساختار مبدل حرارتی صفحه ای چند بخش

این نوع مبدل دارای صفحات و واشرهای لاستیکی است که مطابق با نیازهای درجه مواد غذایی است و قطعات در تماس با محیط همگی از فولاد ضد زنگ ساخته شده اند و قاب نیز می تواند از فولاد ضد زنگ باشد. این مبدل حرارتی صفحه ای بهداشتی است.

ساختار مبدل حرارتی صفحه ای چند بخش
ساختار مبدل حرارتی صفحه ای چند بخشی

مزایای مبدل حرارتی صفحه ای چندبخشی

– راندمان تبادل حرارت بالا: رویکرد دمایی بهبود یافته، جریان مخالف واقعی، و حجم نگهداری به میزان قابل توجهی کمتر (تا 80-90٪ کمتر).

– مناسب برای نگهداری: آسان برای جداسازی و تمیز کردن.

– گسترش سریع: امکان افزایش ظرفیت از طریق تنظیم تعداد صفحات را فراهم می کند.

– قابل اعتماد: ما به شدت از بالاترین استانداردهای کیفیت و ایمنی پیروی می کنیم و اطمینان می دهیم که همه محصولات ما الزامات دقیق گواهینامه های GRG، FDA و SGS را برآورده می کنند.

پارامترهای اساسی مبدل حرارتی صفحه ای چندبخشی

– متریال های صفحه ای: عمدتا 304 و 316 L

– ضخامت صفحه: 0.5mm-0.6mm

– جنس قاب: CS,C S با روکش 304 / 316 و فولاد ضد زنگ خالص 304 / 316

– جنس پارتیشن میانی: فولاد ضد زنگ 304 / 316

– متریال های واشر: NBRF، NBR-HTF، EPDMF

– فشار طراحی: 10bar

– دمای طراحی: 20- درجه تا 150 درجه

مبدل حرارتی صفحه ای چندبخشی

کاربردهای مناسب مبدل حرارتی صفحه ای چندبخشی

لبنیات

– غذا

نوشیدنی

– مواد بیوشیمیایی

در این مقاله سعی کردیم که به معرفی اجمالی و قابل قبولی از مبدل حرارتی صفحه ای چند بخشی بپردازیم. شما می توانید برای خرید انواع مبدل ها حرارتی از جمله مبدل حرارتی پوسته و لوله، مبدل حرارتی صفحه ای، مبدل حرارتی هوا خنک و…. با متخصصین ما در شرکت یاران قطعه توس خراسان (یارا مبدل) تماس حاصل فرمایید.

ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.