مبدل حرارتی دریایی

مبدل حرارتی دریایی

مبدل حرارتی دریایی با مبدل های حرارتی غیر دریایی تفاوتی ندارند به جز این واقعیت ساده که در کشتی ها یافت می شوند. مبدل های حرارتی را می توان برای مصارف مختلف استفاده کرد. همانطور که از نام آن پیداست، می توان از آنها برای گرمایش و همچنین سرمایش استفاده کرد. دو نوع اصلی مبدل حرارتی دریایی که در کشتی‌ها در صنعت دریایی استفاده می‌شوند عبارتند از صفحه و پوسته و لوله. تعمیر و نگهداری مبدل های حرارتی از رسوب گیری و خوردگی گالوانیکی ناشی از فلزات غیر مشابه جلوگیری می کند.

انواع مبدل های حرارتی دریایی

اگرچه انواع بیشتری از مبدل‌های حرارتی وجود دارند که در کنار ساحل مورد استفاده قرار می‌گیرند، مبدل‌های حرارتی صفحه و پوسته و لوله رایج‌ترین نوع مبدل‌های حرارتی هستند که در کشتی‌های اقیانوس پیما یافت می‌شوند.

مبدل حرارتی صفحه ای

مبدل های حرارتی دریایی نوع صفحه ای با مجموعه ای از صفحات موازی متعدد طراحی می شوند که برای تشکیل واحد خنک کننده اصلی فشرده می شوند. این نوع در مقایسه با انواع دیگر مبدل های حرارتی دارای ردپای کوچکی است. صفحات به گونه ای طراحی می شوند که وقتی در کنار یکدیگر قرار می گیرند، گذرگاه هایی را برای سیال ایجاد می کنند تا بین صفحات جریان یابد. واشرهایی در اطراف لبه هر صفحه قرار می گیرند تا از مخلوط شدن دو سیال جلوگیری شود. با توجه به محدودیت‌های دما و فشار لاستیک مورد استفاده در ساخت واشر، مبدل‌های حرارتی صفحه‌ای برای کاربردهای کم فشار، دمای پایین، زیر 290psig (20 بار) و 300 درجه فارنهایت (150 درجه سانتی‌گراد) استفاده می‌شوند.

مبدل حرارتی پوسته و لوله

مبدل های حرارتی پوسته و لوله از یک دسته لوله تشکیل می شوند که در داخل پوسته بزرگتر قرار می گیرد. با توجه به این طراحی، این مبدل ها برای انجام تعمیر و نگهداری نیاز به دو برابر ردپای مبدل حرارتی صفحه ای دارند. با توجه به به میزان سرمایش مورد نیاز، مبدل های حرارتی پوسته و لوله را می توان به صورت یک یا دو گذر(پاس) ساخت. تعداد عبور به تعداد دفعاتی اشاره دارد که سیال در پوسته از سیال داخل لوله ها عبور می کند. این امر با قرار گیری حفاظ هایی در پوسته به دست می آید که اجازه هدایت سیال را می دهد.

کاربرد مبدل حرارتی دریایی

مبدل های حرارتی در کشتی ها در بسیاری از سیستم ها استفاده می شود. سیستم هایی که از مبدل های حرارتی استفاده می کنند عبارتند از روغن روان کننده، آب ژاکت، سیستم های بخار و آب اصلی دریا. سیستم ها اغلب توسط مبدل های حرارتی به هم متصل می شوند تا گرمای تولیدی از تجهیزات در حال اجرا را از موتورخانه حذف کنند.

روغن موتور

گرمای تولیدی در اثر اصطکاک از موتور در روغن موتور خارج می شود. روغن موتور از طریق یک مبدل حرارتی جریان می یابد، جایی که گرما قبل از دفع گرما به اقیانوس به یک حلقه خنک کننده مرکزی موتورخانه منتقل می شود.

آب ژاکت

گرمای تولیدی از سیلندرهای موتور از طریق دیواره سیلندر به سیستم خنک کننده آب ژاکت منتقل می شود. علاوه بر خنک کردن دیواره های سیلندر، آب ژاکت اغلب به عنوان عایق بین هدر اگزوز و موتورخانه یافت می شود. سیستم های خنک کننده آب ژاکت را می توان توسط یک حلقه آب خنک کننده مرکزی خنک کرد یا می تواند مستقیماً توسط آب دریا خنک شود.

بخار

برخلاف اکثر سیستم های دارای مبدل حرارتی، بخار برای گرم کردن سایر سیستم ها استفاده می شود. زمانی که یک کشتی برای مدت طولانی در کنار اسکله رها می شود، این حالت بیشتر مشاده می شود. سیستم بخار برای جلوگیری از تراکم و زنگ زدگی اجزای حیاتی موتورخانه استفاده خواهد شد. این مبدل های حرارتی به دلیل دما و فشار بالا که اغلب در سیستم های بخار استفاده می شود، اغلب مبدل های حرارتی پوسته و لوله هستند.

آب دریا

خنک سازی آب دریا اغلب آخرین مرحله خنک سازی در کشتی است. این خنک‌کننده‌ها اغلب بزرگ‌ترین خنک‌کننده‌ها در یک کشتی هستند تا حداکثر انتقال حرارت را به آب دریا تضمین کنند. سپس آب دریا پس از عبور از کولرها به داخل دریا تخلیه می شود.

رسوب گیری مبدل حرارتی دریایی

تعمیر و نگهداری مبدل های حرارتی دریایی برای اطمینان از اینکه مسیرهای کوچک در هر دو نوع کولر آلوده نمی شوند، مهم است. با توجه به سیستم انواع مختلف رسوب ممکن است رخ دهد. در سیستم‌های مبتنی بر روغن، مقدار ناکافی محیط خنک‌کننده یا جریان ناکارآمد روغن از طریق بخاری می‌تواند باعث ایجاد رسوب در بخاری شود. اگر اقدامات ایمنی صحیح برای جلوگیری از چنین اتفاقاتی اتخاذ نشود، کولرهای آب دریا اغلب ممکن است به دلیل وجود موجودات دریایی در آب یا به دلیل خوردگی گالوانیکی آلوده شوند.

رسوب گیری در مبدل حرارتی

نگهداری مبدل حرارتی دریایی

نگهداری منظم مبدل های حرارتی به منظور حفظ حداکثر بازده مبدل حرارتی مهم است. آندهای قربانی در سیستم های خنک کننده برای جلوگیری از خوردگی گالوانیکی ضروری هستند. آندها اغلب از روی ساخته می شوند و زمانی که به پنجاه درصد سایش رسیدند جایگزین می شوند. مبدل‌های حرارتی پوسته و لوله به محض تشخیص نشتی، نیاز به وصل شدن لوله‌ها دارند. این از مخلوط شدن دو مایع در داخل مبدل های حرارتی جلوگیری می کند. به منظور انجام تعمیر و نگهداری منظم روی مبدل حرارتی نوع صفحه ای، پشته صفحه جدا شده و صفحات تمیز می شوند تا انتقال حرارت بهبود یابد.

شما می توانید جهت مشاوره و خرید انواع مبدل های حرارتی با متخصصین یاران قطعه توس خراسان (یارا مبدل) در تماس باشید.

ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.