کارخانه های بزرگ چگونه در مصرف انرژی صرفه جویی میکنند؟

کارخانه های بزرگ چگونه در مصرف انرژی صرفه جویی میکنند؟

کارخانه های بزرگ چگونه در مصرف انرژی صرفه جویی میکنند؟

با وجود ساختمان های بزرگ و تجهیزات گران قیمت برای راه اندازی، تولید کنندگان می توانند با مصرف انرژی پرهزینه مواجه شوند. به این ترتیب، کسب و کارها در این بخش باید محتاطانه عمل کنند تا بتوانند سود نهایی را مدیریت کنند. از طریق چند تغییر کارخانه ها می توانند تفاوت واقعی در بهره وری انرژی خود ایجاد کنند. انرژی هزینه سربار قابل توجهی برای همه کسب و کارها، از استارت آپ های کوچک گرفته تا سازمان های بزرگتر است. نکات و توصیه‌های عملی ما را در زیر دنبال کنید تا روش‌هایی بیابید که می‌توانید مصرف انرژی کسب‌وکارهای تولیدی خود را به طور مؤثرتری مدیریت کنید.

نه راهکار صرفه جویی در مصرف انرژی:

1. نورپردازی: خاموش کردن چراغ‌ها یکی از ساده‌ترین راه‌ها برای صرفه‌جویی در مصرف انرژی است. سیستم‌های نورپردازی خودکار که بر اساس میزان اشغال اتاق یا در دسترس بودن نور روز تنظیمات را انجام می‌دهند بسیار مفید هستند. همچنین می توانید سوئیچ های روز/شب را برای کنترل خودکار روشنایی در فضای باز نصب کنید. علاوه بر این، سنسورهای آشکارساز حرکتی را نصب کنید که فقط در زمانی که منطقه مورد استفاده قرار می‌گیرد، چراغ‌ها را روشن می‌کنند.

2. تجهیزات را فقط در صورت لزوم خاموش و اجرا کنید: اطمینان حاصل کنید که ماشین آلات و تجهیزات را زمانی که استفاده نمی کنید خاموش کنید. پیاده‌روی در کارخانه‌تان بعد از ساعت کاری و اطمینان از خاموش شدن تجهیزات در صورت عدم استفاده، می‌تواند در طول زمان باعث صرفه‌جویی قابل توجهی شود. به طور خاص، فشار عملکرد کمپرسور هوای خود را کاهش دهید، نشتی را بررسی کنید و در صورت عدم استفاده آن را کاملا خاموش کنید.

3. تاخیر بسته شدن درب را کاهش دهید: درب های اتوماتیک یک راه عالی صرفه جویی انرژی برای مشاغل تولیدی است زیرا از سنسورها یا تاخیر زمانی برای بستن درب استفاده می کنند.

4. تمیز کردن و نگهداری از تجهیزات: نظافت منظم و تعمیر و نگهداری برنامه ریزی شده تجهیزات الکتریکی و مکانیکی شما به بهینه سازی عملکرد و طول عمر آن کمک زیادی می کند. که می تواند به صرفه جویی در مصرف انرژی منجر شود.

5. تهویه مطبوع و گرمایش به گفته زیمنس، گرمایش و سرمایش حدود 20 تا 40 درصد از انرژی یک ساختمان را مصرف می کند. سیستم های گرمایش و سرمایش جدیدتر بسیار کارآمدتر از سیستم های قدیمی خواهند بود، بنابراین ممکن است ارزش تعویض سیستم های بیش از 10 سال را داشته باشد. هم بخاری‌های بادکن و هم رادیاتورهای قابل حمل مقدار قابل توجهی برق مصرف می‌کنند و قبض‌های برق را می‌جوند، بنابراین از استفاده از آنها جلوگیری کنید.

6. عایق: عایق به عنوان مانعی در برابر تغییرات دما عمل می کند و گرم نگه داشتن محیط کار در زمستان و خنک تر در تابستان را بسیار آسان تر می کند. با نصب عایق در سقف و دیوارهای محل کار خود، می توانید میزان انرژی مورد نیاز برای حفظ دمای محیط را در هنگام اتلاف گرما و افزایش گرما کاهش دهید.

 7. پنجره ها و دیوارها را سایه بزنید اغلب، منبع اصلی گرمای ورودی به ساختمان از طریق پنجره های بدون محافظ است. انرژی تابشی خورشید می تواند همان گرمای موضعی یک رادیاتور تک میله ای را ایجاد کند، اما با استفاده از سایه انداز ثابت یا قابل تنظیم، کاشت درختان و پوشش گیاهی یا نصب فیلترهای خورشیدی بر روی پنجره ها و دیوارهای محل کار – به ویژه سوله های صنعتی – برای محافظت از آن در مصرف انرژی صرفه جویی می کند.

8. چراغ های موجود را با LED جایگزین کنید.

9. استفاده از مبدل حرارتی

مبدل حرارتی و کاربرد آن در صرفه جویی انرژی:

مبدل حرارتی وسیله ای می باشد که تبادل حرارت بین دو سیال با دماهای مختلف را آسان می کند. مبدل‌های حرارتی برای صرفه جویی انرژی در بسیاری از کاربردهای مهندسی مانند سیستم‌های تبرید، گرمایش و تهویه مطبوع، نیروگاه‌ها، سیستم‌های پردازش شیمیایی، سیستم‌های پردازش مواد غذایی، رادیاتورهای خودرو و واحدهای بازیابی گرمای زباله استفاده می‌شوند. مبدل های حرارتی هم در فرآیندهای سرمایش و هم در فرایندهای گرمایش مورد استفاده قرار می گیرند. پیش گرمکن های هوا، اکونومایزرها، اواپراتورها، سوپرهیترها، کندانسورها و برج های خنک کننده مورد استفاده در نیروگاه چند نمونه از مبدل های حرارتی هستند. شرکت هایی که مبدل های حرارتی را به نفع تهویه مطبوع اجرا می کنند. تقریباً بلافاصله متوجه فرآیندهای مدیریت حرارتی روان تر و مطمئن تر می شوند. مبدل‌های حرارتی همچنین کارایی را در چندین زمینه بهبود می‌بخشند؛ که این امر آنها را در درازمدت حتی بیشتر از آنچه شرکت‌ها در ابتدا تصور می‌کنند مفید می‌سازد.

حداقل انرژی مورد نیاز یکی از قابل توجه ترین زمینه های بهبود در هنگام اجرای مبدل های حرارتی است که باعث صرفه جویی در مصرف انرژی می شود. به عنوان مثال، دستگاه های تهویه مطبوع و کمپرسورهای هوا به طور مشهور مقادیر زیادی انرژی مصرف می کنند که به معنای هزینه های سربار بالاتر است. هزینه ها ضروری است زیرا چنین راه حل هایی برای کار کردن به انرژی نیاز دارند. با این حال، مبدل‌های حرارتی در استفاده از انرژی به طور قابل ملاحظه‌ای کارآمدتر هستند؛ زیرا به فرآیندهای پیچیده مکانیکی و خنک‌کننده هوا متکی نیستند. در عوض، مبدل های حرارتی بر انتقال گرما از طریق استفاده از یک سیال خنک کننده که از طریق یک حلقه بسته یا باز (بسته به نوع مبدل حرارتی خاص) به گردش در می آید، تمرکز می کنند.

شرکت یاران قطعه توس خراسان با به کارگیری بروز ترین ابزارآلات و استاندارد های جهانی، در حوزه ساخت و تعمیر مبدل های حرارتی یکی از بهترین شرکت های داخلی است.

مبدل های حرارتی به طور قابل توجهی کوچکتر و جمع و جورتر از دستگاه های تهویه مطبوع هستند، زیرا فرآیندهای انتقال حرارت کارآمدتر آنها، باعث صرفه جویی در فضای شرکت ها و همچنین کمک به کاهش ردپای محیطی آنها می شود.

نتیجه:

با ایجاد تغییرات کوچک در روشنایی، استفاده از تهویه مطبوع و خاموش کردن تجهیزات در صورت عدم استفاده، می توانید تفاوت زیادی در مصرف انرژی سالانه کارخانه ایجاد کنید و در مصرف انرژی خود صرفه جویی کنید. هنگامی که بر اصول اولیه مسلط شدید؛ ممکن است اقدامات بهره وری انرژی مانند تصحیح ضریب توان یا نظارت بر انرژی را در نظر بگیرید تا درک بهتری از اینکه کدام سیستم ها بیشترین انرژی را مصرف می کنند را در نظر بگیرید.

ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.