راهکارهای افزایش کارایی مبدل حرارتی صفحه ای

راهکارهای افزایش کارایی مبدل حرارتی صفحه ای

مبدل حرارتی (به طور خاص، مبدل حرارتی صفحه ای)  برای اولین بار در دهه 20 برای پاستوریزاسیون لبنیات (به طور خاص،شیر)  مورد استفاده قرار گرفت. و تاکنون موجب افزایش کارایی صنایع متعددی شد .

افزایش کارایی در پاستوریزاسیون

در این مقاله مواردی را مرور می کنیم که موجب افزایش کارایی مبدل حرارتی صفحه ای می شود و زمان خرابی آن کاهش می یابد.

1- افزایش حجم

اگر یک مبدل حرارتی خریداری کرده اید که به اندازه کافی بزرگ است که بتواند افزایش حجم را تحمل کند، تنها کاری که باید انجام دهید این است که صفحات اضافی بخرید و ظرفیت خود را برای سازگاری با این افزایش حجم افزایش دهید.

یک مبدل حرارتی صفحه ای به صورت مدولار طراحی می شود. این واحد با تعدادی میله های هادی قاب بزرگ، ثابت تولید می شود. این اجازه می دهد تا تعداد صفحات به راحتی اضافه و کم شود. هر صفحه تنها به طول سوراخ های ورودی و خروجی اضافه می کند و روند واقعی انتقال حرارت را بی تاثیر می گذارد.

در نهایت، این طراحی به مبدل حرارتی شما اجازه می دهد تا با افزایش تقاضا برای حجم تولید شما، با افزودن صفحات به قاب شما، با تجارت شما رشد کند.

2- کاهش خطر آلودگی متقابل

مبدل های حرارتی صفحه ای اشکال و اندازه های مختلفی دارند، اما همه آنها از تماس غیر مستقیم در هنگام انتقال حرارت استفاده می کنند. این اجازه می دهد تا دو مایع در لوله های مبدل منتقل شوند. سپس توسط صفحات فولادی ضد زنگ و واشرهایی از هم جدا شوند و از احتمال آلودگی یا آلودگی متقابل جلوگیری شود.

علاوه بر این، نرخ سرعت سیال اغلب در این موارد بالا است. بنابراین جریان متقاطع یک امتیاز اضافی است که هر گونه اختلاف دمای نزدیک به پایین را جبران می کند.

از آنجایی که سیالات در جهت مخالف حرکت می کنند، هر دو مولکول هرگز بیش از یک لحظه گرما را منتقل نمی کنند.

3- کاهش زمان خرابی و تعمیر و افزایش ایمنی

هنگامی که مجبور هستید ماشینی را برای بازرسی روی قاب‌های مبدل حرارتی استاندارد باز کنید، ممکن است ساعت‌ها طول بکشد. همچنین تعدادی نیروی انسانی را درگیر کند تا به صورت دستی وارد شوند و دستگاه را باز کنند. (و سپس مجددا زمان بستن مبدل فرا می رسد). به لطف طراحی بصری قاب‌های هیدرولیک، در عرض چند دقیقه و نه چند ساعت به مبدل حرارتی خود وارد و خارج می‌شوید و تلفات مربوط به خرابی را کاهش می‌دهد.

علاوه بر افزایش راندمان عملیاتی، قاب های هیدرولیک می توانند تعمیر و نگهداری مبدل حرارتی شما را ایمن تر کنند. تعویض واشر روی یک میله یا مبدل حرارتی فریم دوکی می تواند یک فرآیند بالقوه خطرناک و عملی باشد. به خصوص اگر نیروی کار کم دارید یا اپراتورهای بی تجربه دارید. با یک واحد هیدرولیک، مقدار کار فیزیکی مورد نیاز برای انجام تعمیرات لازم را حذف می کنید و می توانید با دانستن اینکه کارکنان کارخانه خود در طول عملیات ایمن هستند و تجهیزات محافظت می شود، احساس راحتی کنید.

اگر به دنبال تعوض هستید و در حال حاضر یک قاب دوقلوی دوکی دارید، ما می‌توانیم یک قاب هیدرولیک را دقیقاً با توجه به نیاز شما به‌صورت سفارشی تولید و نصب کنیم – بدون نیاز به سرمایه‌گذاری عمده.

4- ایجاد تبادل دمای سریعتر

سطح وسیع اجازه تبادل سریعتر دما را می دهد. لایه سیالی که از هر صفحه عبور می کند بسیار نازک است، بنابراین انرژی کمتری برای انتقال گرما نسبت به دیگ های بخار می گیرد. فرورفتگی های درون هر صفحه یک گام جلوتر رفته و سیال ها را به کانال های کوچکتر جدا می کنند و جریان آشفته را افزایش می دهند.

گفته می شود که هر الگوی فرورفتگی در بازار مزایای منحصر به فرد خود را دارد، اما این تصمیمی است که باید بر اساس نیازهای فردی شما تعیین شود.

5- کاهش هزینه ها و انرژی هدر رفته

فراخوان همه صنایع برای ترویج استفاده از سیستم های انرژی کارآمد و پایدار هرگز قدیمی نشده است. ما می خواهیم کارایی را افزایش دهیم و در عین حال هزینه ها را کاهش دهیم – هدفی چالش برانگیز و در عین حال قابل دستیابی.

چیدمان بشقاب‌های انباشته مبدل حرارتی صفحه به این معنی است که هزینه‌های شما تا حد زیادی به تعداد صفحات در واحد شما محدود می‌شود. این امر هم هزینه نیروی کار و هم هزینه تجهیزات را کاهش می دهد. تعویض اجزای جزئی مانند واشرها از طریق این طرح به حفظ یکپارچگی و طول عمر کلی واحد کمک می کند و تعمیر و نگهداری پیشگیرانه نیز به پشتیبانی از عملکرد بهینه کمک می کند.

این واحدها همچنین دارای مزیت اضافه ای هستند که می توانند گرما را بازیابی کرده و آن را به بخش دیگری از سیستم منتقل کنند و حتی بیشتر در هزینه های عملیاتی صرفه جویی کنید.

آیا شما آماده هستید تا خط تولید خود را بهبود بخشید؟

شرکت یاران قطعه توس خراسان (یارا مبدل) خود را به انجام بررسی های صفحات با تعهد به بازرسی هر صفحه به عنوان یک جزء منظم از نگهداری پیشگیرانه می بالد. کارخانه یا تاسیسات شما در بهترین حالت با تیم ما در خدمت شما خواهد بود.

استفاده  از مبدل حرارتی پوسته و لوله و صفحه ای و به طور کلی انواع مبدل های حرارتی یک روش آزمایش شده برای افزایش کارایی در کارخانه یا ساختمان شما هستند.

همین امروز با ما تماس بگیرید و با یکی از کارشناسان ما صحبت کنید. ما به شما کمک می کنیم تا مبدل حرارتی مناسبی را برای اهداف آینده کار خود انتخاب کنید.

ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.