چرا تمیزکاری مناسب مبدل حرارتی اهمیت دارد؟

چرا تمیزکاری مناسب مبدل حرارتی اهمیت دارد؟

تمیز کردن مبدل حرارتی شما بخشی ضروری از تولید است. هنگام تکمیل فرآیند تمیزکاری مبدل در محل خود(CIP-cleaning in place)، در بخش‌های زیر ، در بالاترین حد ممکن متمرکز شوید.

از رسوب زودرس جلوگیری کنید

تجمع مواد روی صفحات مبدل حرارتی صفحه ای (PHE-Plate heat exchanger) به عنوان رسوب شناخته می شود. یک عیب آشکار رسوب گیری این است که می تواند غیربهداشتی باشد، به خصوص اگر مواد رسوبی برای مدت طولانی روی صفحات باقی بمانند. رسوبات سنگین حتی می توانند بسوزند. همچنین به سرعت بیش از حد طاقت فرسا می شوند که حتی صفحات مبدل شما نمی تواند بدون کمک حرفه ای از عهده آن برآید. این تجمعات نه تنها کارایی ماشین ها را کاهش می دهند، بلکه می توانند آنها را به شدت مسدود کنند تا جایی که باعث توقف غیرمنتظره شوند.

اگر مبدل شما دچار رسوب زودرس شده است ، با متخصصان ما تماس بگیرید تا به نظارت بر فرآیند تمیزکاری مبدل در محل شما (CIP) کمک کنند. ما با هم می توانیم مطمئن شویم که فرآیند شما برای تجهیزات شما مناسب است.

از آسیب ناشی از مواد شیمیایی سخت و اسیدی جلوگیری کنید

خوردگی یک قسمت مهم و قابل اهمیت از مبدل با یک ماده شیمیایی با غلظت بالا می تواند رخ دهد. توجه داشته باشید که این مواد شیمیایی می توانند صفحات و واشرهای شما را خراب کنند. اگر عملکرد کمتر از بهینه را تجربه می کنید، معمولاً یک مشکل بزرگتر وجود دارد که به راحتی قابل حل نیست. همیشه قبل از تلاش برای حل مشکل مواد شیمیایی مضر با متخصصان تماس بگیرید.

در بلندمدت پول پس انداز کنید

هنگامی که مواد رسوب روی مبدل حرارتی صفحه ای شما جمع می شود، دیگر نمی تواند بهترین عملکرد خود را داشته باشد. هر چه مدت زمان بیشتری طول بکشد تا گرما به محصول شما منتقل شود، تجهیزاتتان کندتر کار می کنند یا انرژی بیشتری برای حصول نتیجه مشابه لازم دارند. کسب و کار شما به مرور زمان عواقب انتقال حرارت ناکارآمد را خواهد دید.

مراقبت صحیح از تجهیزات تبادل حرارتی به شما کمک می کند تا زمان کار خود را بهینه کنید، نرخ تولید را ثابت نگه دارید و آسیب به تجهیزات خود را کاهش دهید.

وقتی شک دارید، با کارشناسان تماس بگیرید

اگر منتظر بمانید تا متوجه شوید مشکلی در مبدل حرارتی صفحه ای شما وجود دارد یا خیر، احتمالاً چند ماه ضرر خواهید کرد.

اگر نگهداری مبدل های حرارتی صفحه ای شما برای کارکنان کارخانه شما بسیار سنگین است یا مطمئن نیستید که چگونه مشکل را برطرف کنید، با یاران قطعه توس خراسان (یارا مبدل)  تماس بگیرید. ما مفتخریم که تیمی از متخصصان مبدل حرارتی آماده کمک به نیازهای تعمیر و نگهداری و بهبود فرآیند تمیزکاری مبدل در محل شما (CIP) هستند.

سخن پایانی

شما می توانید برای دریافت انواع خدمات در زمینه مبدل های حرارتی از جمله مبدل حرارتی پوسته و لوله، مبدل حرارتی صفحه ای، مبدل حرارتی هوا خنک و…. با متخصصین ما در شرکت یاران قطعه توس خراسان (یارا مبدل) تماس حاصل فرمایید.

ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.